Google Apps sayesinde, Google'ın ve tüm Google Apps topluluğunun, iletişim ve ortak çalışma çözümlerimizi düzenli olarak güncellememize yardımcı olacak bilgi birikimine ve görüşlerine sahibiz. Üstelik bu yenilik için hiçbir ek ücret söz konusu değil.

Bernard Gulachek, Kıdemli Teknoloji Müdürü, Minnesota Üniversitesi

Zorluklar

Minnesota Üniversitesi'nin öğrenci kitlesini ve personelini iletişim halinde tutmak için birden fazla araç yönetmekten bunalmış olan Minnesota Üniversitesi BT personeli, birden fazla platformda çalışacak ve herkese destek sunacak birleşmiş bir sisteme ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

Minnesota Üniversitesi'ndeki öğrenciler ile öğretim üyeleri arasında Google Apps kullanımının temeli 3000'i aşkın kullanıcı tabanına ulaşarak BT personeli için taşma noktası teşkil etti. Öğrenci kitlelerine başka bir zorlama getirmeye çalışmak yerine diğer hizmetlerin karışımından, Google'ın sunduğu tutarlı ve entegre bir mesajlaşma ve ortak çalışma çözümüne geçiş yapmaya başladılar. Öğretim üyeleri ve personel sonuç olarak Google for Education'a taşınmaya başlandı. Gmail'e ek olarak kurum, web'de araştırma materyalleri derlemek ve paylaşmak için Google Sites'ı, grup takvimleri oluşturmak için Google Takvim'i, anlık mesajlaşma için Google Talk'u ve dokümanlar üzerinde ortak çalışma gerçekleştirmek için Google Dokümanlar'ı kullanıyor; bunların tümü birleştirilmiş tek bir çözüme entegre edilmiş halde.