Öğrenim olanaklarının herkes için yaygınlaşmasına yardımcı oluyoruz

Herkesin, kendisi için hedeflediği geleceği inşa ederken ihtiyaç duyulacak araç ve becerileri edinmeye layık olduğuna inanıyor ve bu inancımızda eğitimci, öğrenci, yaş veya sınıf ayrımı yapmıyoruz.

Sundar Pichai, dikkatlerini bir akıllı telefona vermiş üç kız öğrenciyi izliyor.
Sundar Pichai, CEO, Google

Öğrenim olanaklarını yaygınlaştıran proje ve kuruluşlara yatırım yapıyoruz

Eğitimde fırsat eşitsizliği sorunuyla küresel çapta baş etmek adına 2005'ten bu yana ayırdığımız fonların tutarı 250 milyon doları aştı. Ayrıca, Google çalışanlarını teknik uzmanlıklarını gönüllü faaliyetlerde kullanmaları için teşvik ediyoruz. Hedefimiz, başta yeterli hizmet alamayan topluluklar olmak üzere, sınıf içinde ve dışında daha fazla insanın teknolojinin nimetlerinden yararlanmasına yardımcı olmak.

Daha fazla bilgi
Okul forması giyen iki kız öğrenci gülümseyerek içlerinden birinin elindeki tablete bakıyor
Bir öğretmen, tahtadaki öğeleri eliyle gösteriyor, arka planda yaşlıca bir adam ise dikkatle takip ediyor

Yeterince hizmet alamayan okulları ve toplulukları destekliyoruz

Dijital fırsat eşitsizliği uçurumunu kapatmak için cihazlar ve bağlantıdan daha fazlasına ihtiyacımız olacak. Teknolojiyi sınıfta etkin şekilde kullanabilmeleri için öğretmenleri de gereken beceriler, araçlar ve eğitimle donatmak zorundayız.

Biz de bu gerçekten hareketle, daimi hedefimiz olan teknolojinin olanaklarını her sınıfa ulaştırma anlayışımıza uygun olarak Dynamic Learning Project pilot programını başlattık. Programımız, teknoloji rehberliği programları başlatan, programlarını genişleten ve bu konuda desteğe en çok ihtiyaç duyan okul bölgelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Dynamic Learning Project modeli sayesinde rehberler, eğitimcilerle yan yana çalışarak sınıfta yenilikçi teknoloji uygulamalarının işe yarayabileceği alanların tespit edilmesine ve bunların hayata geçirilmesine yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi

Okul yolunu eğitim fırsatına çeviriyoruz

İnternet erişimi, ödevler için her geçen gün daha vazgeçilmez bir unsura dönüşürken, milyonlarca öğrencinin evinde hâlâ internet bağlantısı bulunmuyor.

ABD'nin dört bir yanındaki okul bölgeleriyle birlikte çalışarak Rolling Study Halls projemizin kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz. Böylece, okul otobüslerine kablosuz ağ, cihaz ve otobüste görevli eğitimci desteği sağlayarak kırsal bölgelerdeki binlerce öğrenciye okul dışında daha fazla öğrenim zamanı kazandırabileceğiz.

Daha fazla bilgi
Okul otobüsünde oturan gözlüklü bir öğrenci, bütün dikkatini önündeki Chromebook'a vermiş
Bir eğitmen, bilgisayar başında yazı yazan bir gence önerilerde bulunuyor

Yeni neslin geleceğin becerilerini kazanmasına yardımcı oluyoruz

Bugünün öğrencilerinin %65'inden fazlası şu an adını bile bilmediğimiz mesleklerde çalışacak,¹ ancak çoğu, geleceğe hazır olmak için ihtiyaç duyacakları problem çözme ve temel dijital becerileri henüz geliştirmiyor.

Bilgisayar bilimleri eğitimini yaygınlaştırmayı amaç edinen sivil toplum kuruluşlarını, bu amaçla programların geliştirilmesini ve ayrıca bilişim alanında daha fazla kadının ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan öğrencilerin eğitilmesini desteklemek amacıyla yardım fonları tahsis ediyoruz. Amacımız her bir öğrenciyi gelecekte karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelebilmeleri için gereken becerilerle donatmak ve geleceğe hazırlamak.

Daha fazla bilgi

Eğitimi nasıl desteklediğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

İlk ve ortaöğretim okullarında öğretim ve öğrenimi geliştiriyoruz

Google araç ve kaynaklarının yaratıcılığı geliştirme, ortak çalışmalar yapma ve geleceğin dijital becerilerini edindirme konusunda ilk ve ortaöğretim öğretmen ve öğrencilerine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Daha fazla bilgi

Yüksek öğrenimde olasılıkların önündeki engelleri kaldırıyoruz

Google çözümlerinin yüksek okul ve üniversitelerde ileri düzey araştırmaları, çığır açan buluşları ve öğrenim fırsatlarını nasıl desteklediğini öğrenin.

Daha fazla bilgi

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.