Warwickshire College Group, Google for Education ile sınıfa uluslararası uzmanlar getiriyor

Güçlükler

İki yıl önce, WCG öğrencilerinin G Suite'e erişimi olmakla birlikte öğretmenler yalnızca Gmail'e erişebiliyordu. 15.500'ün üzerinde öğrencisi bulunan okulun 200'den az öğrencisi Google Drive'ı kullanıyordu. Bunun nedeni de büyük ölçüde, öğretmenlerin G Suite'e erişiminin olmaması ve öğrencileri bu konuda teşvik etmemeleriydi. WCG'nin teknoloji baş sorumlusu Yousef Fouda, "Uygulamaların Rolls-Royce'una sahiptik, ancak öğretmenler, G Suite'i kullanmaları konusunda öğrencilere nasıl yardımcı olacaklarını ve uygulamanın yeteneklerinden nasıl yararlanacaklarını bilmiyorlardı," diyor. Öğretmenler Microsoft Office ve Outlook'u kullanmaktan şikayetçi değildi; bu yüzden sistemleri değiştirmeyi de düşünmüyorlardı. Fouda, teknolojiyi daha verimli kullanarak öğretmenlere zaman kazandıracak ve öğrenciler için ortak çalışmalara daha yatkın bir deneyim sağlayacak bu fırsatı fark etti.

"Classroom, dönüşümcü yapısıyla öğrencilerin her yerde öğrenmeye devam etmesine olanak sağlıyor."

Paul Rabone, inşaat elektriği ve rugby öğretmeni, Warwickshire College Group

Çözüm

Fouda'nın, teknolojiyi temel alan bir ekosistem oluşturma hedefine nasıl ulaşacağı konusunda fazla kafa yormasına gerek yoktu: Öğretmenlere yönelik olarak, Eğitim için G Suite'i kullanıma aldı, tüm kampüslere Google Classroom'u getirdi ve hem öğrenciler hem de öğretmenler için Chromebook'ları kullanıma sundu. Öğrenciler, Eğitim için G Suite'i zaten kullandığından ve öğretmenler de Gmail'e alışık olduğundan, WCG'nin, teknoloji yardımıyla öğrencilere ve öğretmenlere bağlantı kurma, çalışma ve paylaşma olanağı sağlama hedefine, Eğitim için G Suite sayesinde ulaşıldı. Bu hedeflere ulaşılmasında Google Hangouts, Drive ve Google+'nın doğrudan bir etkisi vardı. Eğitim için G Suite kullanımı, tüm kampüslerde hızlı ve organik bir yayılım gösterdi. Fouda, Eğitim için G Suite'i yaklaşık 100 öğretmene tanıttı, onlar da 600 öğretmenin daha bu teknolojiyi benimsemesini sağladı. Şimdi, her gün 4000 öğrenci ve öğretmen G Suite'te aktif durumda. Bu, iki yıl önceki 200 öğrenciye göre çarpıcı bir artış.

Kuruluş Profili

Birleşik Krallık'taki Midlands bölgesinde faaliyet gösteren Warwickshire College Group (WCG), lise mezunlarına yönelik, üniversite öncesi iki yıllık yüksek okul eğitimi sunmaktadır. Okul, 1700 kişilik personel mevcuduyla, altı kampüsünde 15.500'ün üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. WCG'nin hedefi, öğrencilerine yenilikçi ve girişimci bir düşünüş biçimi kazandırmaktır.

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.