G Suite'i kullanmaya başlayan Minnesota Üniversitesi'nin yılda 2-3 milyon ABD doları tasarruf etmesi bekleniyor

Güçlükler

Minnesota Üniversitesi'nin öğrenci topluluğunu ve personelini iletişim halinde tutmak için birden fazla aracı yönetmekten bunalmış olan Minnesota Üniversitesi BT personeli, birden fazla platformda çalışacak ve herkese destek sunacak entegre bir sisteme ihtiyaç duyuyordu.

"G Suite sayesinde, Google'ın ve tüm G Suite topluluğunun, iletişim ve ortak çalışma çözümlerimizi düzenli olarak güncellememize yardımcı olacak bilgi birikimine ve görüşlerine sahibiz. Üstelik bu yenilik için hiçbir ek ücret söz konusu değil."

Bernard Gulachek, Kıdemli Teknoloji Direktörü, Minnesota Üniversitesi

Çözüm

Minnesota Üniversitesi'ndeki öğrenciler ve öğretim görevlileri arasında G Suite kullanımının 3000'in üzerinde bir kullanıcı sayısına ulaşması, BT personeli için artık bir şeyler yapılması gerektiğinin işareti gibiydi. Öğrenci topluluğunu başka bir sisteme mecbur bırakmak yerine, karma hizmetlerden oluşan mevcut ortamdan, Google'ın sunduğu tutarlı ve entegre bir mesajlaşma ve ortak çalışma çözümüne geçiş sürecini başlattılar. Sonuç olarak, öğretim görevlileri ve personel Google for Education'a taşınmaya başlandı. Kurum, Gmail'e ek olarak, web'de araştırma materyalleri derlemek ve paylaşmak için Google Sites'ı, grup takvimleri oluşturmak için Google Takvim'i, anlık mesajlaşma için Google Talk'u ve dokümanlar üzerinde ortak çalışma gerçekleştirmek için Google Dokümanlar'ı kullanıyor. Bunların tümü, tek bir çözüme entegre edilmiş halde sunuluyor.

Kuruluş Profili

1851'de kurulan Minnesota Üniversitesi, Minneapolis ve St. Paul'de iki adet büyük kampüse ve eyalet genelinde dört farklı kampüse daha sahip olan bir devlet araştırma üniversitesidir. 67.000'i aşkın öğrencisi, 17.500 personeli ve öğretim üyesi, yaklaşık 400.000 mezunu ile Minnesota Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük dördüncü ana kampüs öğrenci mevcuduna sahiptir.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.