Makine öğrenimi ile online eğitimi dönüştürmek ve öğrencilerin kazanımlarını iyileştirmek

Öğrencilerin sorularını 7/24 anlamak ve onlarla ilgilenmek için Google Cloud Platform'un makine öğrenimi araçlarını kullanan Strayer Üniversitesi, 48.000'den fazla öğrencisine verdiği desteği önemli ölçüde geliştirdi.

Strayer Üniversitesi'nin öğrenci mevcudu, normal bir öğrencinin kampüs sınırlarında karşılaşabileceğinden farklı engelleri olan "sıra dışı" bir öğrenci profiline sahip. Çoğu öğrenci tam zamanlı çalışıyor, çocukları var ve çoğunlukla yüksek öğrenimi birden çok kez denemişler. Ek olarak, Strayer'ın öğrencilerinden %80'inden fazlası, en az bir derse internet üzerinden katılıyor. Üniversite, online öğrenci sorunlarını geleneksel üniversite mantığıyla ele alamayacağını anlamış. Bunun için benzersiz bir yaklaşım gerekiyor.

"Google Cloud Platform ve Dialogflow, öğrencilerin daha hızlı yanıt almasına yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda eğitimlerini tamamlama konusunda daha büyük ihtiyaçları olan öğrencilere yoğunlaşabilmeleri için okul çalışanlarına zaman da kazandırdı."

Joe Schaefer, Teknoloji ve İnovasyon Baş Sorumlusu, Strayer Üniversitesi

Karşınızda Irving: dost canlısı bir hizmet temsilcisi

Kurumda, çalışan öğrencilere hizmet verebilmek için uzun mesailer yapan bir canlı sohbet platformu zaten vardı. Ancak okul, öğrencilerle sohbet ederek onlardan bir şeyler öğrenebilen ve onlara gerçek zamanlı olarak destek sunabilen bir sanal asistan geliştirilmesini istiyordu. Strayer'ın lider kadrosu, bir davranış psikoloğu, bir yazılım mühendisi, her konuya hakim bir geliştirici ve bir de diyalog tasarımcısını bir araya getirerek disiplinlerarası bir ekip oluşturdu. Ekip, görevi yerine getirecek teknolojiyi aramaya başladı ve Google'ın Dialogflow çözümünde karar kıldı.

Yapay Zeka ve Otomasyon Yetkili Müdürü Daniel McCarthy, Google Cloud ve Dialogflow'un dil modelini, "o kadar sağlam ki, verimliliği ve doğruluğu aklınızı başınızdan alıyor," şeklinde açıklıyor. Kullanım kolaylığı ve esnekliği, hızlıca hazır ve çalışır duruma geçebilmesi ve sohbet robotu modelinin ötesine geçebilme yeteneği, bu programda iş ortağı olarak Google'ın seçilmesinde en önemli etmenlerdi. Bir haftadan kısa sürede Strayer ekibi, öğrenciyi kendi adıyla karşılamanın yanı sıra doğum günü gibi kişisel ayrıntıları bile bilen bir prototip oluşturdu. Üniversitenin kurucusu Dr. Irving Strayer'ın adı verilen Irving, bir görüşmenin ne zaman konu dışına çıktığını anlayabiliyor ve daha fazla yardım alması için öğrenciyi canlı bir temsilciye yönlendirebiliyordu. Değişim göz alıcıydı.

Öğrencilere olan etkisi

2017 bahar döneminden bu yana Irving'le 163.697 kez iletişim kuruldu ve Irving'in öğrenci mesajlarını anlama yeteneğinde %72'lik bir başarı oranıyla, ayrı ayrı 20.000'in üzerinde öğrenciye hizmet verildi. Irving, tüm öğrencilerin erişebildiği iCampus adlı araca entegre edildiğinden, derslere internet üzerinden katılmayan öğrenciler bile bu hizmetten yararlandı. Irving şu anda Strayer'ın canlı sohbet hacminin %74'üne cevap veriyor. Böylece öğrenci destek personeli daha karmaşık gereksinimleri olan öğrencilere odaklanabiliyor. Öğrencilerin tepkisi ise olumlu yönde: Irving'le olan etkileşimi hakkında görüşü sorulan bir öğrenci, düşüncelerini "Çok yardımcı. Yeni bir soru sormaya can atıyorum!" sözleriyle ifade ediyor.

Önümüzdeki aylarda Strayer, duygu analizi gerçekleştirmek ve öğrenci deneyimini daha da iyileştirmek için Dialogflow'dan yararlanmaya başlayacak. McCarthy, Strayer'ın içeriğe eklemek ve hizmeti geliştirmek için soruları sürekli olarak incelediğini vurguluyor. Ayrıca üniversitenin teknoloji konusunda daha büyük tutkularının olduğunu ifade ediyor: Ekibin sıradaki planı, Dialogflow ve Google Cloud teknolojilerini ek yardıma ihtiyaç duyan öğrencilerin tanımlanması ve eğitim hayatlarında onlara yardımcı olacak rehberlik hizmetleri ile ek kaynakların sağlanması için kullanmak. McCarthy iyimser: "Dialogflow'un sağlam işlevselliği, başarmaya çalıştığımız göreve tam olarak uyuyor. Bu konuda hepimiz çok heyecanlıyız."

Kuruluş Profili

Eğitim alanında 125 yıldır yenilikçi konumunu koruyan Strayer Üniversitesi, iş gücüne ek yetenekler kazandıran yeni teknolojiler geliştirmekte ve bunları kullanmaktadır. Merkezi Washington DC'de bulunan Strayer, internet üzerinden eğitim konusunda da bir öncü olup, 1996'da başladığı online lisans programıyla bu alanda ilk akreditasyon alan kurumlardan biridir.

Kullanılan ürünler

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.