Lee County Okulları, Google çözümleriyle öğrenimi kişiselleştiriyor

Güçlükler

Florida, dijital öğrenim konusunda sınırları zorlayan bir eyalet. Yeni eyalet direktifleri de okulları kağıt temelli eğitimden dijital eğitime geçmeye teşvik ediyor. Lee County Okul Bölgesi'nin de, öğrencilere dijital ders kitaplarına erişmeleri, ödevlerini dijital olarak tamamlamaları ve internette araştırma yapabilmeleri için gerekli olanakları sunacak teknolojik imkanları sağlaması gerekiyordu. Ayrıca, bütçelerinde herhangi bir oynama yapmadan öğretmenlerine de videolar, etkileşimli faaliyetler ve paylaşılan dokümanları kullanma olanağı sağlayacak araçlar sunmayı istiyorlardı.

"Eğitim için G Suite öğretmenlerin öğretme biçimini değiştiriyor. Artık öğrencilerin zorlandığı yerleri hemen tespit edip içeriği ona göre özelleştirebiliyorlar."

Dwayne Alton, BT destek bölümü direktörü, Lee County Okul Bölgesi

Çözüm

Lee County Okul Bölgesi, Eğitim için G Suite'le bir pilot çalışma başlatarak bir yıl önce 2000 Chromebook'u kullanıma aldı. Şu anda, bölgenin tamamında G Suite ve Google Classroom kullanılıyor ve ortaokullara 18.000 Chromebook dağıtılmış durumda. G Suite'i önceden kullanmış olan öğretmenler diğer kişilere rehberlik görevini üstlenerek pilot aşamasında öğrendikleri en iyi uygulamaları paylaştılar. Okul bölgesi, herhangi ek bir bütçe veya teknik desteğe ihtiyaç duymadan bu üç teknolojiyi eğitim sistemine dahil etmiştir.

Kuruluş Profili

Florida'nın güneybatısında yer alan Lee County Okul Bölgesi, 12.000 kişiden oluşan eğitim kadrosuyla 94.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bölgedeki 120 okul arasında 44 ilkokul, 16 ortaokul, 13 lise ve çeşitli özel eğitim okulları ile sözleşmeli okullar bulunmaktadır. Bölge, her öğrenciyi, potansiyelini tam olarak değerlendirebilmesi için teşvik etmeyi misyon olarak benimsemiştir.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.