Jeff Davis County Okulları, kırsal okul bölgelerini Google for Education'la çağa uygun hale getiriyor

Güçlükler

Çoğu kırsal bölgede olduğu gibi, fonların en verimli şekilde kullanılması buradaki okullar için de zorlu bir süreçti. Bölgenin BT ve yönetim ekibi, yatırım yapacakları yeni araçları titizlikle inceliyordu, ancak sıra Eğitim için G Suite'e geldiğinde, tüm bu ince eleyip sık dokuma sürecinin büyük kısmı zaten tamamlanmıştı. Öğretmenler ve çalışanlar zaten Gmail kullanıyor ve okul bölgesini Google temelinde standartlaşma konusunda teşvik ediyorlardı.

"Google'dan önce, BT hizmet ekibimizin bir servis talebini kapatması 21 gün sürüyordu. Şimdiyse hizmet ekibimizin talebi kapatması üç saat veya daha kısa sürüyor. Üstelik bize gelen taleplerin toplam sayısını da azalttık. Bu, öğretim kadromuza dersliklere daha fazla teknoloji getirme konusunda cesaret veriyor. Karşılaşılan sorunlar çabucak çözülebildiğinden artık teknolojinin güvenilir olduğuna inanıyorlar."

Keith Osburn, teknoloji ve özel programlar direktörü, Jeff Davis County Okulları

Çözüm

Google ve Microsoft ürünlerinin test edildiği bir deneme süreci sonrasında BT ekibi, bir anket üzerinden öğretmenlerin tercih ettikleri sistemi sordu. Sonuç oy birliğiyle Google'dı. 2008'de, Jeff Davis County Okulları, G Suite'i bölge çapında kullanıma alarak 2200 Chromebooks dağıttı. Bugün, kendisini bir "Google ekosistemi" olarak gören okul bölgesinde tüm çalışanlar, öğretmenler ve öğrenciler Google araçlarını kullanarak yeni çalışma biçimlerinden faydalanıyor.

Kuruluş Profili

3200 öğrencisi ve 400 kişilik öğretmen ve çalışan kadrosuyla Hazlehurst, Georgia'da faaliyet gösteren Jeff Davis County Okulları, kırsal bir coğrafyada bulunmakla birlikte teknoloji konusunda ilerici bir okul bölgesidir. Okul bölgesi, topluma katkısı olan başarılı, üretken vatandaşlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu misyon doğrultusunda hareket eden BT ve yönetim ekibi, geçtiğimiz birkaç yıl içinde, öğrencileri ve öğretmenleri doğru araçlarla güçlendirmek için en iyi yöntemleri belirlemek üzere sürekli bir arayış içine girmiştir.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.