Jackson Preparatory School, Google for Education'la öğretmenlere iş hayatında dengeyi kurma konusunda yardımcı oluyor

Güçlükler

Öğretmenlerin iş hayatında daha iyi bir denge yakalayabilmesi için yönetim kademesi, okulun artık eskiyen, ayrıca yönetimi zaman alan ve öğretmenler açısından öğrenmesi zor olan teknolojisini (ücretsiz, Linux tabanlı bir çözüm) değiştirmeyi planlıyordu. Öğretmenlerin kolayca benimseyebileceği ve kağıt yığınlarına gömülmeden, ödevlere evde not verme olanağı verecek ekonomik bir çözüme ihtiyaç duyuyorlardı. Öğretmenlerine yardımcı olmanın yanı sıra okul, öğrencileri üniversiteye ve gelecekteki iş hayatına hazırlayacak teknoloji erişimini de sağlamak istiyordu.

"Dokümanları, çalışma sayfalarını ve taslakları Google Classroom üzerinden dağıtıp sınavları Formlar aracılığıyla paylaşarak bu yıl kağıt fotokopi makinesinin önünde harcadığım süreyi önemli ölçüde azalttım."

Hunter Upchurch, İspanyolca Eğitmeni, Jackson Hazırlık Okulu

Çözüm

2011'de, Jackson Preparatory School, 836 öğrencisi ve 110 öğretmeninin tamamını Eğitim için G Suite'le (eski adıyla Google Apps Eğitim Sürümü) tanıştırdı. Eğitim için G Suite'e 2014'te eklenen Google Classroom da memnuniyetle karşılandı. Öğretim kadrosu ve personelin tamamına yeni araçların nasıl kullanılacağını öğretmek için okul, derslerin geç başladığı bir günün sabahına bir mesleki gelişim atölye çalışması ekledi. Bu oturum, öğretmenlerin, akşam okuldan geç çıkmasına veya bir hafta sonu okula gelmesine gerek kalmadan sürece hızlıca adapte olmasını sağladı.

Kuruluş Profili

Jackson, Mississippi'deki Jackson Preparatory School'da hem öğrencilerin üniversiteye hazırlanması hem de seçkin öğretim kadrosunun iş hayatında dengeyi yakalaması için teknolojiden yoğun şekilde yararlanılıyor. 6-12. sınıflardan 836 öğrencisi ve spor ve sanat alanında iddialı programlarıyla Jackson Preparatory School'daki öğretmenlerin işleri başlarından aşkındı. Google'ın bulut teknolojisi, öğretmenlerin zamandan tasarruf etmesine ve sonuç olarak, yerel topluluklarına aktif olarak katkıda bulunmasına olanak sağladı.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.