Columbus Devlet Üniversitesi, Simon Schwob Memorial Kütüphanesi'nde Chromebook kullanılıyor

Güçlükler

Columbus Devlet Üniversitesi yönünü daha mobil ve kablosuz olarak erişilebilir bir ortama çevirdikçe, kütüphanedeki öğrencilere de dizüstü bilgisayarlar sağlamayı planları arasına dahil etmişti. Okul, maliyet açısından verimli, kullanımı kolay ve pil ömrü uzun dizüstü bilgisayarlara sahip olmayı ümit ediyordu.

"Sürekli olarak kütüphaneden Chromebook teslim almak için gelen öğrencilerle karşılaşıyoruz. Chromebook'ların kullanım kolaylığını ve hafifliğini seviyorlar."

Jackie Radebaugh, Yardımcı Doçent, Kütüphanecilik Bilimi Bölümü

Çözüm

2008'de Eğitim için G Suite'in kullanıma girmesi ve tüm üniversite ulaşımının (ve kampüslerin) kablosuz ağa erişilebilir hale gelmesinin ardından Columbus Devlet Üniversitesi, dikkatini Simon Schwob Memorial Kütüphanesine çevirdi. Üniversite, yeni bilgisayar laboratuvarları kurmak yerine, 2012'de kütüphane için 40 adet Chromebook satın aldı. Artık öğrenciler kütüphaneden teslim aldıkları Chromebook'u Gmail'lerini kontrol etmek, web'de arama yapmak ve daha pek çok şey için üç saate kadar kullanabiliyor. Ayrıca, Google Dokümanlar'daki okul projeleri üzerinde çalışmak üzere cihazı sınıftaki diğer arkadaşlarıyla da kullanabiliyorlar. Ödünç alınan Chromebook kapatılır kapatılmaz cihaz sıfırlanıyor ve sıradaki öğrenci için otomatik olarak hazır hale geliyor.

Kuruluş Profili

1958'de Columbus, Georgia'da kurulan Columbus Devlet Üniversitesi, sanat, eğitim, işletme ve diğer alanlarda farklılık yaratan programlar sunarak öğrencileri giderek daha global bir hale gelen iş dünyasında başarıya hazırlamaktadır.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.