Bloomington Schools, G Suite ve Chromebook'ların yardımıyla öğrenimde dönüşümü gerçekleştirdi

Güçlükler

Öğrencilerinin gelecekte de başarıyı yakalamasını hedefleyen Bloomington Devlet Okulları, sürdürülebilir bir "her öğrenciye bir cihaz" ortamı üzerinden tüm öğrencilerine ulaşmak istiyordu. Bloomington Devlet Okulları aynı zamanda, farklılaştırılmış eğitim yaklaşımı ve daha geniş bir öğrenim kaynakları yelpazesiyle, öğrenim sürecini hızlandırmayı da arzu ediyordu. 2009'da, Eğitim için G Suite bir pilot program çerçevesinde kullanıma alındı ve programa dahil olmayan öğretmenler de bu hizmeti kullanmaya teşvik edildi. Program doğal bir şekilde hız kazandı ve çok zaman geçmeden Bloomington Devlet Okulları, bölge çapında daha fazla teknolojik araca ihtiyaç olduğunun farkına vardı.

"Her öğrenciye bir cihaz sistemine geçme gerekçelerimizden biri de, oyun alanını herkes için eşit hale getirerek tüm öğrencilerin aynı öğrenim araçlarına erişmesini sağlamak."

Sean Beaveron, yardımcı teknoloji koordinatörü, Bloomington Devlet Okulları

Çözüm

Eğitim için G Suite'in kullanılmaya başlanmasının ardından, Bloomington Devlet Okulları "her öğrenciye bir cihaz" ortamına geçiş yaptı. 2013'te, Chromebook'ların kullanıldığı yeni bir teknoloji planı uygulanmaya başlandı. "Her öğrenciye bir cihaz" ortamında içerik oluşturma görevini öğrenciler üstlenmeye başladı. Öğrenciler artık daha fazla ortak çalışmada yer alıyor. Öğretmenler ise daha kapsamlı bir öğrenim deneyimi sunarak bu yeni sistemin avantajlarından yararlanıyor: Bazı öğretmenler Google Sites kullanarak kitap blogları oluşturdu. Böylece öğrenciler, okudukları kitaplar hakkında blog yayınları yapma, içeriği çeşitli sitelerde ve hatta okullar arasında paylaşma imkanına sahip oldu. Chromebook'lar ve G Suite, öğretmenlerin daha uygulamalı, esnek bir yaklaşım sunmasına ve öğrencilerine çeşitli öğrenim ve ortak çalışma araçlarıyla güç kazandırmasına olanak sağladı.

"İşte bu basitlik sayesinde öğretmenlerimiz, zamandan tasarruf ederek enerjilerini öğrencilere ayırma olanağına sahip oldular."

Katrina Mezera, teknoloji proje koordinatörü, Bloomington Devlet Okulları

Kuruluş Profili

Minnesota eyaletinde, Minneapolis'in 19 km güneyinde bulunan Bloomington şehri, farklı sosyal çevrelerden öğrencilerin eğitim gördüğü 19 devlet okuluna ev sahipliği yapıyor. Bloomington Devlet Okulları'nın misyonu, hızla değişen dünyamızda öne çıkmak için gereken yetenekleri tüm öğrencilerimize kazandırmaktır. Esnek öğrenim modelleri, yoğun teknoloji içeren ortamlar ve yerel topluluklarla kurulan işbirliği sayesinde Bloomington Devlet Okulları, öğrencilerine 21. yüzyılın becerilerini kazandırmakta ve onlara öğrenme tutkusunu aşılamaktadır.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.