Arizona Devlet Üniversitesi, G Suite'i iki haftadan kısa sürede kullanmaya başladı

Güçlükler

Arizona Devlet Üniversitesi'nin (ASU) Teknoloji Dairesi, BT ekibinin zamanının büyük bir kısmının yazılımlarla ilgili yama uygulama, güncelleme ve bakım işlemlerine harcanmasından şikayetçiydi. Donanım sistemlerinin ihtiyaçları tam olarak karşılayamıyor olması ise başka bir memnuniyetsizlik kaynağıydı. Üniversite'nin; spam filtreleri, antivirüs yazılımları ve depolama alanı yükseltmeleri için daha çok para harcamaya mecbur kalması nedeniyle giderler katlanarak artıyordu. Kullanıcıları tamamen yeni bir sisteme taşımayı istiyorlar, ancak bu sürecin çok fazla kesintiye veya maliyete neden olmamasını arzu ediyorlardı.

"Eğitim için G Suite, Arizona Devlet Üniversitesi'nin öğrencilerine sıra dışı teknoloji deneyimleri sunabilecek esnek bir üniversite haline gelmesine yardımcı oluyor."

Kari Barlow, Genel Müdür Yardımcısı, Üniversite Teknoloji Dairesi

Çözüm

Çeşitli donanım ve yazılımlardan oluşan e-posta sistem yapılandırmalarına yönelik bazı alternatifleri değerlendiren Arizona Devlet Üniversitesi, Eğitim için G Suite'te karar kıldı (hizmetin adı o zamanlar Google Apps Eğitim Sürümü'ydü). Geçiş sürecini iki haftadan kısa süre içinde sorunsuz olarak tamamlayan Üniversite, yönetim maliyetlerini önemli ölçüde azaltmayı başardı. Yalnızca posta sisteminden yıllık 350.000 ABD doları tasarruf sağlandı. Yeni sistem güvenliydi, pratikti ve bakımı kolaydı. Bu sayede, değerli BT kaynakları artık yaratıcı teknoloji projelerine odaklanabilirdi.

Kuruluş Profili

Arizona Devlet Üniversitesi (ASU), kayıtlı öğrenci sayısına göre ABD'nin en büyük devlet üniversitesidir. 2006'da, Arizona Devlet Üniversitesi Eğitim için G Suite'i 65.000 öğrencisinin kullanımına sunmuştur. İki haftadan kısa süre içinde Arizona Devlet Üniversitesi, G Suite'i yapılandırmış ve kendi tasarımları olan tek oturum açma kullanıcı kimlik doğrulama sistemiyle entegre hale getirmiştir. Bir yıl sonra, eğitim kadrosu, personel ve mezunlar da dahil olmak üzere topluluğun tamamı G Suite'e taşınmıştır.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.