Brooklyn Prospect Charter School öğrencileri, Google for Education araçları sayesinde global sorunlara el atıyor

Güçlükler

Brooklyn Prospect Charter School'un sosyal konulara duyarlı öğrencilerinin, global sorunlarla ilgili olarak araştırma ve ortak çalışmalar yapabilmesi için okul ortamında internete ve buluta erişebilmesi gerekiyordu. Teknoloji konusunda ilerici bir anlayışa sahip okulda, lise öğrencileri ve okul personelinin kendilerine en uygun cihazı seçebilmesi için bir kendi cihazını getir programı benimsenmişti. Bu nedenle, birden çok cihazda çalışabilen bir teknoloji çözümü arıyorlardı. Eğitim kadrosu, öğretmenlere daha fazla mesleki gelişim kaynağı sağlamayı da arzu ediyordu.

"Teknoloji, öğrencileri heyecanlandırıyor. Onları kendilerini aşmaya, ileri gitmeye teşvik ediyor."

Tyra Frederick, Eğitim Teknolojisi Koordinatörü ve Lise İngilizce Öğretmeni, Brooklyn Prospect Charter

Çözüm

Brooklyn Prospect Charter okulları, tüm öğrenci ve öğretmenleri için Eğitim için G Suite, Chromebook'lar ve Google Classroom'u kullanmaya başladı. Brooklyn Prospect Charter'ın eğitim teknolojisi eğitmeni ve lise İngilizce öğretmeni Tyra Frederick, "Öğretim kadrosu yeni sistemi hemen benimsedi. Öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız Gmail'i ilk günden bu yana kullanıyor. Bilgi paylaşımı ve ortak çalışmalar içinse Eğitim için G Suite'ten aktif şekilde yararlanıyorlar," diyor.

Kuruluş Profili

New York'un çeşitli sosyal çevrelere ev sahipliği yapan Brooklyn bölgesinde bulunan Brooklyn Prospect, 200 kişilik öğretmen ve personel kadrosuyla ilk ve ortaöğretim seviyesinde yaklaşık 1000 öğrenciye eğitim veriyor. International Baccalaureate World School programına dahil olan okul, müfredatının önemli bir bölümünü öğrencilere yaratıcılık ve uluslararası bakış açısı kazandırmaya ayırıyor. Okul, eleştirel düşünerek problem çözmeye odaklanan, proje tabanlı bir öğrenim anlayışıyla, öğrencilerini "dünya vatandaşları" olarak yetiştirmeyi misyon olarak benimsemiştir.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.