Yakınınızdaki bir Google Educator Group'u bulun

Google Educators Groups (GEG'ler), belli bir bölgedeki eğitimcilerin yüz yüze ve internet üzerinden bir araya getirilmesine yardımcı olarak eğitimcilere öğrenim, paylaşım ve birbirlerinden ilham alma olanağı sağlar.

Hindistan'daki bir Google Educator Group'ta öğretmenler bir semineri dikkatle dinliyor.

Google Educator Groups nedir?

GEG'ler, teknolojiyi okullara, sınıflara ve dünyanın dört bir yanındaki topluluklara taşımanın avantajlarını tartışmak isteyen tutkulu eğitimcileri hem sanal hem de yüz yüze yapılan yerel etkinliklerde bir araya getirir. Bu gruplar, eğitimcilerin ortak çalışmalar yapması, paylaşımda bulunması ve birbirini desteklemesi için bir forum ortamı sunar.

Herkes katılabilir

Okul müdürü, okul yöneticisi, öğretim görevlisi veya öğrenci olabileceğiniz gibi, Google ürünlerinin öğrenimin desteklenmesi için kullanılması konusuna ilgi duyan sıradan bir kullanıcı da olabilirsiniz.

Eğitimciler ve sizin gibi kullanıcılar tarafından yönetilir

Her grup, yerel bir gönüllü GEG lideri tarafından organize edilir ve gruplar, Google'ın şirket operasyonlarından tamamen bağımsızdır.

Sanal veya yüz yüze etkinliklere katılım ücretsizdir

Yeni gelişmeleri öğrenmek için Google+'da bir grubu takip edin ve yakında bölgenizde gerçekleşecek bir GEG etkinliğinde üyelerle bizzat tanışın. Tüm GEG etkinlikleri ücretsizdir.

"Dünyanın dört bir yanından, on binlerce sertifikalı eğitimcinin yer aldığı bir ağın parçası olmak için bir GEG'ye katıldım. Üyesi olduğum gruplardan birine, "Tarihteki önemli olayların nerede gerçekleştiğini öğrencilerimin daha iyi anlayabilmesi için Google Earth'ten nasıl yararlanabileceğimi öğrenmek istiyorum," gibi bir mesaj gönderiyorum. Sonra da diğer eğitimcilerin sınıflarında nasıl bir yöntem uyguladığını öğreniyorum."

Donnie Piercey, Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve Teknoloji Entegrasyonu Uzmanı, Eminence Independent School
Dünya genelinde Google Educator Group'larının sayısını gösteren statik bir dünya haritası.

Yakınınızdaki bir gruba katılın

Okullarda, sınıflarda ve topluluklarda öğrenimi güçlendirmek için Google çözümlerinden yararlanan bölgenizdeki eğitimcilerle tanışmak üzere Google Educator Groups'u keşfedin.

Google Education Groups'la ilgili haberler ve hikayeler

Google Sertifikalı Eğitimci, beşinci sınıf öğretmeni Donnie Piercey, öğrenciler için öğrenimde dönüşümün hayata geçirilmesi amacıyla teknolojiden yararlanıyor (Fotoğraf: James Allen, Eminence Schools)

Nasıl değil, neden öğretiyorum: Google'ın sertifikasyon eğitiminden öğrendiklerim

Sosyal bilgiler öğretmeni ve teknoloji entegrasyonu uzmanı Donnie Piercey, Google Sertifikalı Eğitimci olmanın getirdiği başarıyı ve bunun, teknoloji aracılığıyla sınıfta öğrenim ve yaratıcılığı ateşleme konusunda nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.

Başlayın

Bir Google Educator Group'la çalışmaya başlayın

Bölgenizdeki yerel etkinlikler ve atölye çalışmalarına katılarak ortak çalışmalar yapın, paylaşımda bulunun ve destek alın.