Yüksek öğrenimde bilgisayar biliminin ağırlığını artırma

Bilgisayar bilimleri alanında farklı yeteneklere olan talep hiç olmadığı kadar yüksek ve bu talebin daha da artması bekleniyor. Ancak bilgisayar bilimlerinde lisans eğitimini tamamlayan üniversite öğrencileri %3'ün altında. FeTeMM mezunlarınınsa yalnızca %8'i bilgisayar bilimlerini tercih ediyor.¹ İşte bu yüzden, yüksek öğrenimdeki öğretim görevlileri ile öğrencilerin yaratmak, değiştirmek ve başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları kaynak ve programları sağlıyoruz.

Müfredat ve öğretimi geliştirecek kaynaklar

Bilgisayar bilimlerini bu kadar heyecan verici yapan nedenlerden biri de her an değişiyor olmasıdır. Bir adım önde olmanıza yardımcı olmak için, öğrencilerinizle kullanabileceğiniz veya kendi öğreniminizi desteklemek için yararlanabileceğiniz materyaller hazırladık.

Geleceğin bilgisayar bilimi uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlayan programlar

Bilgisayar bilimi becerilerini geliştirme ve alanlarını, araştırma ve inovasyon aracılığıyla genişletme konusunda çaba gösteren öğretim görevlileri ve öğrencileri destekliyoruz.

Engelleri ve önyargıları aşmak için araştırmaları kullanma

Bilgisayar bilimleri algısını iyileştirecek ve tüm öğrenciler için öğrenme fırsatlarını genişletecek stratejileri tespit etmek amacıyla araştırmalar yapıyor ve araştırmalara destek sağlıyoruz.

Tüm yayınları görün

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.