Rolling Study Halls

Okul otobüslerine kablosuz ağ, cihaz ve eğitimci desteği sağlayan Rolling Study Halls, başta kırsal bölgeler olmak üzere, ABD'nin dört bir yanındaki öğrencilerin okul yolunda da öğrenime devam etmesini mümkün kılıyor.

Okul yolunu eğitim fırsatına çevirmek

Öğretmenlerin verdiği internet erişimi gerektiren ödevlerin sayısı her geçen gün artarken, milyonlarca öğrencinin evinde hâlâ internet erişimi yok. Bu "Ev Ödevi Açmazı", düşük gelirli kesimden öğrencileri orantısız şekilde olumsuz etkiliyor. Çoğunluğu ücra veya kırsal alanlarda yaşayan öğrencilerin yapmak zorunda oldukları uzun otobüs yolculukları ise durumu daha da zorlaştırıyor.¹

Kuzey ve Güney Carolina'da gerçekleştirilen pilot programlar sonrasında alınan ilk sonuçlar, okuma, matematik ve dijital okuryazarlık konusunda ümit vadeden kazanımlar elde edildiğini gösterdi. Biz de, Rolling Study Halls projesini, kırsal topluluklara odaklanarak 16 ilave okul bölgesindeki binlerce öğrenciye daha ulaştırmaya karar verdik.

A kid sitting on the bench of a school bus, works on his laptop.

Erişimin kapsamını genişletmek

Programa katılan okul bölgelerine mobil kablosuz ağ yönlendiriciler, veri planları ve otobüslerini mobil öğrenim alanlarına çevirecek cihazlar sağlanıyor.

A man and a woman sitting on a bench inside a school bus working on a laptop.

Desteğin kapsamını genişletmek

Teknolojiye erişim imkanının yanı sıra, otobüste öğrencilere ödevlerinde ve dijital faaliyetlerle etkileşime geçme konusunda yardım edebilecek bir eğitimci de bulunuyor.

A number of school buses lined up in a parking lot.

Topluluktaki hizmet kapsamını genişletmek

Yerel yetkililerle birlikte, Rolling Study Halls'un okul dışındaki topluluk üyelerine de nasıl bir katkı sunabileceğini belirlemeye çalışıyoruz.

Program destekçileri

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.