Öğrenci kulübü ekibimiz, Vanderbilt'i daha iyi bir yer haline getirmek için her gün Google Apps'ı kullanıyor. Google, Vanderbilt Üniversitesi'ndeki öğrencilerin etkileşimde bulunma, katılım ve öğrenme biçimini değiştiriyor.

Wyatt Smith, Vanderbilt Öğrenci Kulübü Başkanı

Zorluklar

Ortak çalışmaya yönelik olarak daha iyi bir yöntem bulmak isteyen Vanderbilt, öğrencileri çalışma, iletişim kurma ve birlikte çalışma konusunda destekleyecek, daha iyi teknik deneyim sunacak bir sistem aramaya başladı. Öğrenci birliği Google Apps'a geçiş yapmakta ısrar ettiğinde, Vanderbilt'in BT personeli onları dinledi. Vanderbilt ayrıca, herkese açık web sitesinde gerçekleştirilen büyük miktarlardaki aramayı (ayda yaklaşık 300.000 arama) işleyebilecek bir arama çözümüne de ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

Vanderbilt selected Google Apps Education Edition, a free version of Google Apps optimized for on-campus use. Within thirty days they were up and running an opt-in email solution for their undergraduate population, providing new email and collaboration tools that students welcomed and quickly put to use. Once Vanderbilt started using Google Apps, evaluating the Google Search Appliance (GSA) was a natural next step. Relevance and speed were particularly important since search would need to process some 30-60 queries per minute on the public website.