Not verirken zamandan tasarruf edin.
Önemli geri bildirimler sağlayın.

Öğrencilerin daha verimli şekilde öğrenmesine yardımcı olurken hızlı ve güvenli bir biçimde sınıf çalışması oluşturun, analiz edin ve sınıf çalışmalarına not verin.

Öğrencileri düşünmeye sevk eden geri bildirimler verin

Öğrencileri düşünmeye sevk eden geri bildirimler verin

Öğrencilerin gelişmesine ve öğrenmesine yardımcı olacak rehberlik ve geri bildirim sağlamak işinizin en önemli (ve en çok zaman harcatan) parçasıdır. Ödevler'in, Google'ın sunduğu esnek, kullanımı kolay, ortak çalışma araçları ile sınıf çalışması oluşturma ve sınıf çalışmalarına not verme işlemlerini nasıl kolaylaştırdığını öğrenin.

Oluşturma

Kolayca sınıf çalışması oluşturun ve paylaşın

Dokümanlar ile Drive'ı kullanarak yeni ödevler oluşturun ve her öğrenciye ödevin benzersiz bir kopyasını sağlayın. Sınıf çalışmalarını sınıfa, tarihe ve öğrenciye göre organize edebilir ve mevcut çalışmaları yeni derslere uyarlayabilirsiniz. Küçük şirketlerden Fortune 500 listesindeki şirketlere kadar milyonlarca işletmenin tercih ettiği Google araçlarını kullanarak öğrencilerin iş dünyasına hazırlanmasına yardımcı olun.

Ödevler | Oluşturma
Ödevler | Analiz etme

Analiz etme

Öğrencilerin özgün çalışmalar hazırlamasına yardımcı olun

Arama'nın gücünden yararlanarak özgünlük raporları oluşturun. Ödevler, doğrudan not verme arayüzünüzden öğrencilerin teslim ettiği çalışmaların web'de eşleştiği metinler olup olmadığını kontrol eder. Dolayısıyla, artık farklı bir programa giriş yapmanıza gerek yok. Ayrıca, alıntıların belirtilmesi ve çalışmalarını kuvvetlendirmeye yardımcı olması için öğrenciler çalışmalarını göndermeden önce kendi raporlarını da çalıştırabilir. Beta kullanıcıları sınırsız sayıda ücretsiz özgünlük raporu alabilir.

Not verme

Tek bir konumdan not verme işlemini kolaylaştırın ve zengin geri bildirimler sağlayın

Öğrencilerin katılımını sağlamak için yerinde düzenleme ve iki yönlü yorum yapma özelliklerinden yararlanın ve sık verdiğiniz geri bildirimleri yorum bankanızdan alıp kullanın. Ayrıca, not verme aşamasının şeffaf kalması için puan anahtarları kullanabilirsiniz. Ödevler, not verme sırasında öğrencilerin çalışmaları düzenlemesini engellemek için izinleri otomatik olarak ayarlayarak Dokümanlar ve Drive dosyalarını kabul etmeyi kolay ve güvenli hale getirir.

Ödevler | Not verme

Destekleme

Öğrencilere, etkin öğrenimi destekleyen araçlar sağlayın

Eğitim için G Suite, öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmesine, daha verimli çalışmasına ve daha esaslı ödevler teslim etmesine yardımcı olabilecek özellikler sunar.

 • Özgünlük raporları

 • Her zaman görülebilen kelime sayısı

 • Yazım denetimi ve dil bilgisi önerileri

 • İki yönlü yorum yapma

 • Sürüm denetimi

 • Otomatik kayıt

Öğrenim yönetim sisteminizi bütünleyin

Beta sürüm bu sömestirin ilerleyen günlerinde kullanıma sunulduğunda Ödevler'e Eğitim için G Suite hesabınızda doğrudan araçlar menüsünden erişebileceksiniz. Ödevler, bir Learning Tools Interoperability (LTI) eklentisi olarak da mevcuttur. Dolayısıyla, tüm öğrenim yönetim sistemleri (ÖYS) ile uyumludur.

Kendi kendinize kullanmaya başlayın

Ödevler artık Eğitim için G Suite'in bir parçası. Bu aracı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken beta sürüme kaydolmak (kurulum gerektirmez). Ödevler'i Google uygulamanızın menüsünden veya assignments.google.com adresinden açabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler:

 • Ödevler'de yeni bir sınıf çalışması oluşturup doğrudan Ödevler arayüzünden veya ÖYS'nizde ilgili bağlantıyı yayınlayarak bu çalışmayı paylaşabilirsiniz
 • Notları ÖYS'nize girmek için E-Tablolar'a veya virgülle ayrılmış değerler (CSV) dosyasına aktarabilirsiniz

ÖYS'nizden erişim isteğinde bulunun

Ödevler, LTI standartları temel alınarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla, LTI 1.1 veya sonraki sürümlerini destekleyen tüm ÖYS'ler ile uyumludur. Ödevler'i etkinleştirmek için yöneticinizle görüşün. Böylece:

 • Doğrudan ÖYS'nizden sınıf çalışmaları oluşturabilir, analiz edebilir ve çalışmalara not verebilirsiniz
 • Öğrencilerin Ödevler'e erişmesine ve ÖYS'nize çalışma yüklemesine izin verebilirsiniz
 • Notları ÖYS not defterinizle otomatik olarak senkronize edebilirsiniz

Yüksek güvenlik standartlarından yararlanın

Öğrencileri öğrenmeye teşvik etmek sizin için ne kadar önemliyse güvenlik ve gizlilik de bizim için o kadar önemli. Öğrenci ve öğretmenlerin gizliliğini korumaya yardımcı olurken aynı zamanda sınıfının en iyisi güvenlik de sağlayan ürünler geliştirmekteyiz. Size ve öğrencilerinize ait olan verilerin sahipliğini hiçbir zaman üstlenmeyiz. Sorumluluğumuz, verilerin daha güvende olmasını sağlamaktır. Ödevler aracı eğitim için tasarlandığı için de çok sıkı şartları olan uyumluluk standartlarını karşılamaktadır. Bu standartlara şunlar dahildir:

 • Aile Eğitim Hakları ve Mahremiyeti Yasası (FERPA)
 • Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası (COPPA)
 • Gelecekte Gizlilik Forumu (FPF) ile Yazılım ve Bilişim Derneği (SIIA) tarafından hayata geçirilen Öğrenci Gizliliği Taahhüdü
 • ISO/IEC 27018:2014

Gizlilik ve Güvenlik Merkezimizde daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Veri sahipliği haklarınızla ilgili ayrıntılar için de "8.1 Fikri Mülkiyet Hakları" bölümündeki sözleşmelere göz atın.

Güvenlik Logosu

Kaynaklar

Ödevler'i kullanmaya başlayın

Ödevler'i kullanmaya başlamak için bu yararlı kaynakları inceleyin